Tokat-İzmir uçuşları başlıyor mu? Gözler yetkililerde..!

Nurhan İÇMEZ / TOKAT (İGFA) – Tokat ile İzmir ortasında direkt uçuş seferleri konusunda uzun müddettir devam eden beklenti ile ilgili geçtiğimiz yıl yapılan açıklamalar ve Pegasus Havayolları tarafından yapılan inceleme çalışmalar, iki kent ortasında bir köprünün kurulacağının sinyallerini vermişti.

Peki, beklenen müjdeli haber geldi mi?

Tokat Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Lideri Fatih Gökdere’nin ve Pegasus Havayolları yetkililerinin yaptığı görüşmeler sonucunda, 2024 yılının başlarında seferlerin başlaması planlanıyordu. Fakat, hala bu mevzuda net bir açıklama yapılmadı. Yolcular ve iki kentin sakinleri, seyahat planlarını bu yeni rotaya nazaran şekillendirmek için sabırsızlanıyor.

BEKLENTİLER YÜKSEK, GÖZLER YETKİLİLERDE

Tokat-İzmir ortası direkt uçuşların başlaması, sırf iki kent ortasındaki arayı kısaltmakla kalmayacak, tıpkı vakitte ekonomik ve toplumsal bağları de güçlendirecek.

Turizm, ticaret ve şahsî seyahatler için büyük bir kolaylık sağlayacak bu gelişme, bölge halkı tarafından büyük bir heyecanla bekleniyor.

Tokat-İzmir uçuşlarının başlaması için yapılan planlamalar ve görüşmeler, büyük bir umut ve beklenti yaratmış durumda. Fakat, bu seferlerin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğine dair resmi bir açıklama hala bekleniyor. İki kent ortasında bu yeni hava yolunun açılması, pek çok fırsatı beraberinde getirecek ve iki kent ortasındaki ilgileri daha da güçlendirecek. Herkesin gözü kulağı, beklenen bu müjdeli habere çevrilmiş durumda:

“2024’ün başlarında, Tokat-İzmir ortası uçuş serüveni nihayet başlayacak mı?”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir