‘Titiz’ hırsız önce sildi, sonra soydu

Pamukkale ilçesine bağlı Topraklık Mahallesi’nde gece saatlerinde bir kuaföre giren hırsız, ‘bu kadarına da pes’ dedirtti. Yakalanmamak için yüzünü boyayıp, kazağının kol kısmından kestiği parçayı maske yapan hırsız, açık olan pencereden içeri girdi.

Mutfaktan eline aldığı bezle birinci başta dokunduğu pencereyi tekraren temizleyen hırsız, sonrasında içeri girerek makyaj gereçlerine odaklandı. Bir elinde bez, başka elinde poşetle her yeri didik didik edip dokunduğu materyalleri poşetine atan titiz hırsız, bir o kadar da etrafı silerek parmak izi bırakmamak için canla başla uğraş etti.

Yaklaşık 2 saat boyunca içeride duran hırsız, aldığı gereçlerle birlikte kapıdan çıkarak dükkandan ayrıldı.

ARKASINDAN İZ BIRAKMAMIŞ

Sabah saatlerinde dükkana giriş yapan çalışanlar, karşılaştığı görüntü sonrası şoka uğradı. Etrafın darmadağın olduğunu gören ve panikle 112’yi arayan çalışanlar, ne yapacağını bilemeyerek kaygıyla etrafa baktı.

Kısa müddet sonra olay yerine giden güvenlik güçleri, izlediği güvenlik kamera kayıtları sonrası, içeri hırsızın girdiğini ve profesyonelce çalıştığını gördü. Bölgeye sevk edilen Olay Yeri İncelme takımları yaptığı çalışmada hiçbir ize rastlamadı.

“BİZİM PAKLIK YAPMAMIZA BİLE GEREK KALMAMIŞ”

Hırsızın çok âlâ paklık yaptığını söyleyen His Şimşek, “Hırsız mutfak penceremizden giriyor ve kapıdan çıkıyor. 2 saat falan içeride kalıyor. Bunun içinde de makyaj gereçlerimizi, bilgisayarımızı alıyor. Burada olan televizyon var ancak onu almıyor. Bunu nasıl tanım edeyim bize yapılan bir kumpas üzere o denli bir şey, komik bir durum. Çıkarken silmiş iz bile bırakmamış, hiçbir iz yok. Makyaj materyalleri, saç spreyleri, deodorant üzere satacağımız her şeyi çalmış. Milletin saçını almış geri bırakmış yani garip bir durum. Sağ kolundaki kıyafeti yarıya kadar kesmiş ve oradaki parçayı başına nazaran gözlerini görecek formda maske yapmış, alttan çenesi muhakkak oluyordu. Bizim kamerada çok aşikâr olmuyordu lakin başka kolunda dövme var. Hakikaten profesyonel bir hırsız. Çıkarken etrafı güzelce siliyor ve bizim paklık yapmamıza bile gerek kalmamış” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir