İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden Muharrem ayı dayanışması


İzmir’de Muharrem ayının ilk orucu Konak’taki Gültepe Cemevi’nde açıldı. İzmir Büyükşehir Belediyesi, bu Muharrem ayında da kentteki Alevi kültür merkezleri, cemevleri ve derneklere desteğini sürdürüyor. Bu kapsamda 101 bin 800 kişilik iftarlık yemek ve aşure malzeme desteği veriliyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, hoşgörü, sevgi ve dayanışmanın ön plana çıktığı Muharrem ayı kapsamında verdiği desteklere bu yıl da devam ediyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen çalışma kapsamında Muharrem orucunun ilk iftarı Konak’taki Gültepe Kültür Merkezi’nde (Gültepe Cemevi) 200 yurttaşla birlikte yapıldı. İftara İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Suphi Şahin, İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Ulaş Aydın ve Konak Alevi Kültür Derneği Başkanı Murtaza Çiçek de katıldı. Gültepe Cemevi Dedesi Hakan Yurtalan, Muharrem ayı ve Yas-ı Matem orucunun önemini anlattı. Hep birlikte okunan duanın ardından oruçlar açıldı.

Muharrem ayı boyunca erzak desteği

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, Muharrem ayı boyunca İzmir’deki Alevi kültür merkezleri, cemevleri ve ilgili derneklere, oruç açmak için yemeklik ve aşurelik malzeme desteği sağladı. Mutfağı bulunan 5 kültür merkezi, 9 cemevi ve 6 derneğe günlük 7 bin 200 kişilik yemek üretimi yapacak şekilde 12 günlük toplam 86 bin 400 kişilik erzak dağıtıldı. Bunun yanı sıra 3 kültür merkezi, 16 cemevi,  7 derneğe 15 bin 400 kişilik aşure malzemesi dağıtıldı. İzmir Büyükşehir Belediyesi Muharrem ayı kapsamında toplam 101 bin 800 kişilik erzağı yurttaşlarla paylaşmış olacak.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir