Evlenip yuva kurdu ama 10 yıl önce ölen aşkını unutmadı: Seni çok özledim koca adam!

Ünlü oyuncu Lea Michele, ses getiren dizi Glee’de rol almaya başlamasıyla birlikte tüm dünya tarafından tanınan bir yıldıza dönüşmüştü. Ülkemizde de ilgiyle izlenen dizinin bir öteki oyuncusuysa Kanadalı Cory Monteith’ti. İki genç yıldız dizide aşıkları canlandırıyordu ve ortalarındaki kimya gerçek hayata da yansımakta gecikmeyecekti.

Lea Michele ve Cory Monteith Glee dizisiyle hem şöhrete hem de aşka kavuşmuştu

İkili 2008’de dizinin kadro seçimleri yapılırken tanıştılar. 2009’da yayınlanmaya başlayan ve 2015’te sona eren dizinin başrollerini paylaşan genç oyuncular dizi yayınlanmaya başladıktan sonra giderek yakınlaştı ve 2011 sonunda sevgili oldular.

Cory Monteith, genç yaşında hatta çocuk denecek yaşta uyuşturucuya alıştığını ve bunun hayatında büyük bir meseleye dönüştüğünü hiçbir vakit saklamamıştı. Devir periyot bu hususta tedavi gören genç yıldız her seferinde bu batağa tekrar düşmekten kurtulamıyordu.

Genç çift dizideki aşklarını gerçek hayata taşımışlardı

Oynadıkları diziyle hem dünya çapında şöhreti hem de aşkı bulan Lea Michele ve Cory Monteith, birbirlerinin mesleklerini ve genel manada hayatlarını yeterli istikamette etkilemek için gayret gösteriyordu. Cory Monteith, Lea Michele’le aşk yaşamaya başladıktan sonra tekrar rehabilitasyon merkezine gitti ve uygunlaşmak için çok efor gösterdi.

Ancak genç aşıkları ayıran acı haber ilgileri başladıktan yalnızca 1,5 sene sonra gelecekti: Cory Monteith, Kanada’nın Vancouver kentinde bir otel odasında meyyit bulunmuştu. Takvimlerse tam 10 yıl öncesini, 14 Temmuz 2013’ü gösteriyordu. Yıldız aktörün mevt sebebinin çok dozda uyuşturucu olduğu açıklandı.

Lea Michele ve Cory Monteith’in aşk ne yazık ki genç oyunucunun çok dozda uyuşturucudan vefatıyla birlikte yarım kaldı

Cory Monteith, trajik bir halde hayatını kaybettiğinde daha yalnızca 31 yaşındaydı ve şov dünyasının gelecek vaat eden parlak oyuncularından biriydi. Mevti tüm Glee grubunu yıktı. Başta da sevgilisi Lea Michele’i… Günlerce ağzını bıçak açmayan, aşkının vefatıyla ilgili açıklama bile yapamayan Lea Michele o günlerde boynunda “Cory” yazan bir kolyeyle görüntülenmişti.

26 yaşında gencecik bir yıldızken yaşadığı büyük acıyı kalbine gömmeye çalışan ve çok uğraşsa da  sevdiği adamı uyuşturucuya kurban Lea Michele, Cory Monteith’in vefatının akabinde haftalar geçtikten sonra yalnızca Instagram’a onunla birlikteyken çekilmiş bir fotoğrafını koymuş ve “Çok büyük sevginiz ve desteğinizle bu devri atlatmama yardım ettiğiniz için teşekkürler. Cory sonsuza kadar kalbimde olacak.” yazabilmişti.

Lea Michele, evlendi ve bir yuva kurdu lakin üzerinden 10 yıl geçmiş olsa da Cory Monteith’i unutmadı… Mevt yıldönümünde eski aşkı için özel bir paylaşım yapan ünlü oyuncu ona “Seni çok özledim koca adam” diye seslendi

Aradan geçen yıllarda Lea Michele, mesleğine odaklandı, hem sinema hem de televizyon için çekilen projelerde yer almaya devam etti. Bir yandan da tiyatro sahnesine adım atan yıldız oyuncu Broadway’in de en sevilen oyuncularından biri oldu.

2019’da iş insanı Zandy Reich’la evlenen Lea Michele’in 2020’de bir oğlu oldu. Memnun evliliğini sürdüren ve hayal ettiği aileyi kuran Lea Michele, yeniden de 10 yıl evvel ölen büyük aşkını unutmadı. Cory Monteith’in 10. vefat yıldönümünde birlikte bir fotoğraflarını paylaşan Michele eski aşkına şu sözlerle seslendi:

“Hey sen. 10 yıl oldu. Burada, yanımda olduğun anlar güya dün üzere. Ancak bir yandan da güya sana milyonlarca yıl uzakmışım üzere. Seninle sahip olduğumuz tüm anıları kalbimde, en inançlı yerde tutuyorum. Ve hiçbirini unutmayacağım. Hepimiz seni özledik. Bizi aydınlatan ışığını asla unutmayacağız. Seni çok özlüyorum koca adam.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir